Małe jest piękne! Czyli nowe trendy w polskim budownictwie

Nie każdy, kogo stać na zakup mieszkania decyduje się na apartament w bloku. Wiele osób podążając za swoimi marzeniami decyduje się na zakup projektu taniego domu, którego metraż jest wystarczający dla jednej rodziny. To doskonała opcja szczególnie dla inwestorów, którzy dysponują własną działką i chcą ją mądrze zagospodarować.

Mały dom jest nie tylko tańszy w budowie, ale też generuje mniejsze koszty utrzymania. Mniejsza powierzchnia do ogrzania czy ochłodzenia, a także krótszy czas, jaki trzeba poświęcić na sprzątanie. Plusem jest także przebywanie rodziny blisko siebie i posiadanie ogrodu. Zalet domu o metrażu nieprzekraczającym 100 m2 jest wiele, dlatego w ostatnich latach cieszą się one tak dużą popularnością.

Mały nie znaczy nudny

Niektórzy obawiają się, że małe domy są nudne. Ot prosta bryła pozbawiona ozdobników i zakamarków, brak przestrzeni, którą można by bez końca wykańczać i zmieniać. Tymczasem wystarczy przejrzeć ofertę pracowni architektonicznych, aby przekonać się, że projekty tanich domów perfekcyjnie wpisują się w założenia współczesnych trendów budowlanych. Są minimalistyczne, a zarazem niezwykle efektowne – więcej na domywstylu.pl. Nie brak w nich elementów szklanych, drewnianych czy kamiennych, a także ciekawych rozwiązań. Na uwagę zasługują zwłaszcza wnętrza podzielone na strefy dzienną i nocną, a także spektakularne tarasy i tereny zielone wokół budynków.

Parterowy czy piętrowy?

Projekty tanich domów są zróżnicowane pod kilkoma względami. Możesz wybrać:

  • styl nieruchomości — klasyczny, wiejski, nowoczesny, skandynawski,
  • metraż — najpopularniejsze są domy o powierzchni od 80 do 100 m2,
  • kondygnacje — parterowy lub piętrowy, dużą sympatią inwestorów cieszą się obiekty z poddaszem użytkowym i piwnicą,
  • technologię,
  • kąt nachylenia dachu.

Nawet w gotowych projektach możesz wprowadzić własne zmiany, które nadadzą nieruchomości bardziej spersonalizowanego charakteru. Wszystko po to, aby inwestycję dopasować do zasobności portfela, oczekiwań oraz potrzeb przyszłych mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *