Miejsce na samochód – najpopularniejsze rozwiązania

Dziś każdy Polak, który decyduje się na budowę własnego domu, uwzględnia w projekcie miejsce na samochód. Jakie rozwiązania są dziś najbardziej popularne?

Garaż jako część domu

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest obecnie garaż wbudowany w dom. Projekty domów uwzględniających takie rozwiązanie cieszą się wielkim uznaniem. Nic w tym dziwnego. Kosztem niewielkiej ilości powierzchni mieszkalnej można zapewnić sobie komfort i wygodę. Z garażu można przejść przecież bezpośrednio do domu, co jesienią i zimą jest wielką zaletą. A jeśli przestrzeń nad garażem wykorzysta się w odpowiedni sposób, można zapewnić sobie dostęp do dodatkowego pomieszczenia.

Praktyczna wiata

Wiata garażowa to kolejna propozycja, którą w nowych projektach domów spotkać można bardzo często. Takie zadaszone miejsce na samochód nie zajmuje wiele miejsca, a jego postawienie jest idealnym rozwiązaniem dla oszczędnych. Niestety, o urządzeniu małego warsztatu można w takim przypadku zapomnieć.  

A może wolnostojący garaż?

Ustawiony w pobliżu domu, jest samodzielnym budynkiem. I to rozwiązanie ma swe plusy i minusy. Z jednej strony taki garaż może mieć nieco większe rozmiary, dzięki czemu można w nim urządzić mały warsztat lub dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Minusem takiego rozwiązania jest odległość od domu, będąca sporym utrudnieniem w trakcie opadów. Być może to właśnie z tego względu era ukrytych w głębi podwórka garaży powoli przechodzi do historii.
Samochody zajmują w naszym życiu coraz ważniejsze miejsce, nic więc dziwnego, że projekty garaży i wiat są równie ważne, jak projekty budynków, przy których mają one powstać.