projekt garażu

Zadbaj o estetykę posesji – wybierz projekt garażu

Garaż ma chronić samochód przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi oraz przed złodziejami. Ci, którzy garażują auto „pod chmurką” wiedzą, jak potrafią we znaki dać się upały, które rozgrzewają wnętrze pojazdu do wysokich temperatur, czy też zimowa pogoda, kiedy to trzeba skrobać lód z szyb i usuwać śnieg z karoserii. Dlatego, gdy planujemy budowę domu jednorodzinnego, musimy też się zastanowić nad budową garażu.

Garaż w bryle budynku, ale …

Często wybieraną opcją jest garaż w bryle budynku. Może on być usytuowany na poziomie parteru, piwnicy lub dobudowany do jednej ze ścian budynku mieszkalnego.

Niewątpliwie, takie garaże posiadają wiele zalet: są ciepłe, stanowią bezpieczne schronienie dla pojazdu i – co najważniejsze dla użytkowników samochodu – nie ma potrzeby wychodzenia na dwór, by dostać się do auta. Żadna pogoda dla kierowcy i pasażerów jest wtedy niestraszna.

Co więcej, to taka lokalizacja garażu sprawia, że jest on często wykorzystywany także do innych celów: przechowywania np. opału do kominka, rowerów, sprzętu sportowego i narzędzi ogrodniczych.

Jednak garaż w bryle budynku na poziomie parteru zabiera powierzchnię, którą można by przeznaczyć na cele mieszkalne. Garaż w piwnicy zwiększa koszty budowy domu, a garaż przy budynku zakłóca harmonię bryły. Pozostaje więc do realizacji projekt garażu wolnostojącego.

Garaż wolnostojący – to jest to

Jeszcze nie tak dawno w ogóle nie budowało się garaży wewnątrz budynku mieszkalnego. Nie było wtedy ani takich materiałów budowlanych, ani takich technologii, by zapachy paliwa i hałas silnika nie przedostawały się do części mieszkalnej. Stawiano więc na posesji garaże wolnostojące, często sklecone z byle czego.

Obecnie – jak widać to w projektach garaży – są to estetycznie wykonane, wyposażone w instalację elektryczną, wodną a czasami i grzewczą, budynki. Warto zadbać, by były utrzymane w tym samym stylu co dom. Wówczas nie trzeba garażu wstydliwie chować za krzewami. Mogą być przecież ozdobą posesji. Wybierz więc projekt garażu pasującego do twego domu.