Nie każdy, kogo stać na zakup mieszkania decyduje się na apartament w bloku. Wiele osób podążając za swoimi marzeniami decyduje się na zakup projektu taniego domu, którego metraż jest wystarczający dla jednej rodziny. To doskonała opcja szczególnie dla inwestorów, którzy dysponują własną działką i chcą ją mądrze zagospodarować.
Mały dom jest nie tylko tańszy w budowie, ale też generuje mniejsze koszty utrzymania. Mniejsza powierzchnia do ogrzania czy ochłodzenia, a także krótszy czas, jaki trzeba poświęcić na sprzątanie. Plusem jest także przebywanie rodziny blisko siebie i posiadanie ogrodu. Zalet domu o metrażu nieprzekraczającym 100 m2 jest wiele, dlatego w ostatnich latach cieszą się one tak dużą popularnością.
Mały nie znaczy nudny
Niektórzy obawiają się, że małe domy są nudne. Ot prosta bryła pozbawiona ozdobników i zakamarków, brak przestrzeni, którą można by bez końca wykańczać i zmieniać. Tymczasem wystarczy przejrzeć ofertę pracowni architektonicznych, aby przekonać się, że projekty tanich domów perfekcyjnie wpisują się w założenia współczesnych trendów budowlanych. Są minimalistyczne, a zarazem niezwykle efektowne – więcej na domywstylu.pl. Nie brak w nich elementów szklanych, drewnianych czy kamiennych, a także ciekawych rozwiązań. Na uwagę zasługują zwłaszcza wnętrza podzielone na strefy dzienną i nocną, a także spektakularne tarasy i tereny zielone wokół budynków.
Parterowy czy piętrowy?
Projekty tanich domów są zróżnicowane pod kilkoma względami. Możesz wybrać:
- styl nieruchomości — klasyczny, wiejski, nowoczesny, skandynawski,
- metraż — najpopularniejsze są domy o powierzchni od 80 do 100 m2,
- kondygnacje — parterowy lub piętrowy, dużą sympatią inwestorów cieszą się obiekty z poddaszem użytkowym i piwnicą,
- technologię,
- kąt nachylenia dachu.
Nawet w gotowych projektach możesz wprowadzić własne zmiany, które nadadzą nieruchomości bardziej spersonalizowanego charakteru. Wszystko po to, aby inwestycję dopasować do zasobności portfela, oczekiwań oraz potrzeb przyszłych mieszkańców.